Як прискорити завантаження сайту? Сервіси перевірки швидкості
У зв’язку з високою конкуренцією у мережі недостатньо просто розробити гарний дизайн сайту та підібрати цікавий контент. Оптимізувати швидкість завантаження сторінок – основна мета будь-якого проекту, від успішного виконання якої залежить висока конверсія та прибуток компанії. Розберемося, навіщо прискорювати свій сайт та обговоримо основні методи оптимізації завантаження сторінок.
На що впливає швидкість завантаження сайту?
Численні дослідницькі звіти та тести доводять, що оптимізація швидкості сайту – найкраще вкладення! Пошукові машини направляють відвідувачів на сторінку, де вони будуть задоволені отриманим результатом, тому зрозуміла частка важливості контенту, а також частка швидкості, що покращує взаємодію з користувачем.
Наприклад, Amazon заявляє, що якщо швидкість роботи веб-сайту Amazon.com сповільниться на секунду, це коштуватиме компанії 1,6 мільярда доларів на рік. Виходить, що навіть якщо йдеться про такий дуже популярний і шановний сайт, як Amazon, клієнти не стануть миритися з повільним завантаженням сторінок.
В результаті дослідження Aberdeen Group було виявлено, що сторінки, які завантажуються понад 3 секунди, втрачають майже половину своїх відвідувачів. З дослідження було зроблено важливі висновки. Затримка завантаження сторінки за одну секунду призводить до невтішного результату:
- на 11% менше від переглядів сторінок;
- зниження задоволеності клієнтів на 16%;
- втрата 7% конверсій.
Скільки часу має завантажуватись сайт?
Швидкість сайту важлива насамперед для ефективного контакту з користувачем. Ресурси, які завантажуються швидко, мають низький відсоток догляду та максимальний час, проведений відвідувачем на сторінці.
Гаррі Шам, виконавчий віце-президент Microsoft зі штучного інтелекту та досліджень, підкреслює, що навіть різниця в часі завантаження сторінки в 0,25 секунд дозволить виділитися на тлі конкурентів. Відвідувачі швидше витратить час на перегляд інформації на інших сайтах, ніж зачекають кілька секунд, доки реальний сайт завантажить необхідну інформацію про товари та послуги.
Згідно з проведеними дослідженнями, якщо процес завантаження займає більше 4 секунд, 1 з 4 відвідувачів залишає сайт. Майже половина користувачів повторно не заходять на неефективні веб-сайти. Понад 70% клієнтів, які звертаються до мобільного сайту, йдуть зі сторінок, на завантаження яких потрібно більше 5 секунд. За рекомендаціями Google швидкість завантаження сторінки сайту не повинна перевищувати 2 секунди з десктопного браузера, 3-4 секунди – зі смартфона або планшета.
Інструменти перевірки швидкості завантаження сайту
Існує безліч корисних безкоштовних сервісів, які дають змогу перевірити швидкість завантаження сайту. Під час перевірки сервіс генерує оцінки продуктивності на основі набору правил, таких як кешування, час прийому-передачі клієнт-сервер, розмір завантаження-вивантаження даних та взаємодія з відвідувачем.
За підсумками перевірки надаються докладні звіти щодо швидкості завантаження десктопного та мобільного сайтів, на підставі яких можна зробити правильні висновки та вжити необхідних заходів для оптимізації.
Кожен інструмент тестування швидкості по-різному перевіряє параметри продуктивності, що дозволяє виявити різні проблеми. Таким чином, результати тестів, отримані за допомогою різних сервісів, можуть бути різними. Для більш повного аналізу рекомендується використовувати кілька доступних інструментів.
Google PageSpeed Insights – один із найбільш часто використовуваних безкоштовних сервісів для тестування швидкості. Для максимально ефективної оцінки застосовується 100-бальна система. Щоб скористатися сервісом, необхідно ввести свою URL-адресу у спеціальний рядок та натиснути кнопку «аналізувати».
Згідно з результатами PageSpeed Insights, значення 90 і вище вважається швидким, від 50 до 90 середнім, а нижче 50 повільним. Крім того, на основі отриманих результатів Page Speed Insight пропонує покращення для підвищення продуктивності сайту.
PageSpeed Insights управляється найбільшою та найпопулярнішою пошуковою системою у світі Google. Тому, використовуючи отримані рекомендації, можна істотно скоротити час завантаження, особливо на смартфонах, що дасть вам перевагу перед конкурентами.
Pingdom – простий, але не менш точний сервіс, який працює з 2007 року, щоб зробити Інтернет швидким та надійним. Сервісом користується понад 850 000 компаній, серед яких Spotify, Pinterest, Facebook, Twitter, Zendesk і MailChimp. Pingdom дозволяє перевірити швидкість веб-сайту на більш ніж 100 розташуваннях у Європі, Америці та Азії.
Pingdom, де щомісяця тестується понад 22 мільярди сайтів, оцінює продуктивність вашого сайту за 12 різними критеріями. Сервіс дозволяє відстежувати динаміку швидкості вашого ресурсу з часом, записуючи результати всіх тестів, проведених на сайті.
Для безкоштовного тестування швидкості веб-сайту Pingdom необхідно вказати його адресу і вибрати найближче місце розташування. Запускаючи тест за допомогою кнопки «Почати тест», ви потрапите до таблиці результатів, яка показує час завантаження сторінок у вашому місцезнаходження.
Під таблицею знаходиться розділ “Підвищення продуктивності сторінки”, в якому перераховані пункти, що вимагають поліпшення для підвищення швидкості роботи сайту.
GTmetrix – один із найпопулярніших сервісів з аналізу швидкості. GTmetrix, який має такі відомі користувачі, як Microsoft, Hp, PayPal, BMW, Nike, Samsung, є сервісом для перевірки швидкості. Ціль – збільшити швидкість завантаження веб-сайтів, надаючи вичерпні звіти та рекомендації.
Результати тестування GTmetrix надаються у вигляді pdf-файлу, де ви можете отримати інформацію про те, наскільки швидко завантажується ваш сайт, з 28 серверів з Ванкувера, Канада.
У GTmetrix можна вибрати місце перевірки URL-адреси, тестуючи сайти за допомогою Chrome (Desktop) і Firefox (Desktop) та відповідно до різної швидкості з’єднання. Значення GTmetrix варіюються від 0(F) до 100(A).
WebPageTest – ще один безкоштовний сайт для тестування швидкості з відкритим вихідним кодом, розроблений Патріком Мінаном, інженером Google Chrome. Якщо ви хочете знайти проблеми, через які ваш сайт працює повільно, варто скористатися WebPagetest. Сервіс надасть детальні діаграми та звіти, які дозволять отримати глибокий аналіз результатів тесту швидкості вашого сайту!
Dareboost – сервіс для перевірки швидкості, яким користуються такі відомі компанії як American Express, TV5MONDE, Domino’s Pizza, Yves Roche. За допомогою Dareboost, який пропонує аналіз у більш ніж 130 областях, таких як швидкість, SEO, безпека, одним клацанням миші ви можете порівняти своїх конкурентів та свій власний сайт, щоб швидко визначити свої сильні та слабкі сторони. Безкоштовну версію Dareboost можна використовувати для 5 звітів на місяць.
Найефективніші способи прискорення сайту
Після перевірки завантаження інтернет-сайту за допомогою кількох сервісів, ви отримаєте докладні звіти, на підставі яких можна буде підібрати способи прискорення сайту. Роботи з оптимізації, пов’язані з кодами, слід довірити програмістам. Але є також дуже прості поради, скориставшись якими ви зможете значно прискорити свій сайт.
- Довжина html-коду
Довжина html-коду відбивається на швидкості завантаження сторінок безпосередньо. Чим “важчий” файл, тим більше часу потрібно для коректного відображення сторінки. Нормальний HTML-код займає близько 100-200 кілобайт. Оптимізація коду має на увазі його очищення від різного сміття (повторення прогалин та перенесення рядків, коментарі, непотрібні знаки).
Знайти сторінки з важкими HTML-кодами допоможуть такі сервіси, як GTMetrix, Sitechecker, Screaming Frog. Для перетворення сторінок оптимально підходить сервіс Daruse, що дозволяє оптимізувати код без порушення його функціональності. Якщо ваш сайт працює на WordPress, підійдуть такі популярні плагіни як W3 Total Cache або Better WordPress Minify.
- Оптимізація зображень
На будь-якому інтернет-сайті є зображення, що значно знижують пропускну здатність. Зазвичай картинку припадає до 45% розміру сторінки. Якщо ви бажаєте прискорити сайт, варто почати саме з оптимізації картинок.
Безкоштовний інструмент Compressor стискає зображення вагою до 10 МВ як із погіршенням якості, так і без. Можна досягти компресії до 90%. Kraken – зручний сервіс, який чудово підходить для потокової оптимізації картинок. Kraken дозволяє обробити декілька зображень одночасно прямо на сторінці шляхом введення URL. В результаті ви отримаєте готовий архів зі стислими картинками.
- Адаптація форматів під web
Досягти кращої якості за мінімальної ваги можна шляхом використання таких форматів, як WebP або JPEG-XR. Ця технологія має один істотний мінус: формат не підтримується багатьма браузерами, а пошукові системи не завжди індексують зображення.
- Відкладене завантаження зображень
Технологія відкладеного завантаження картинок дозволяє відкласти відображення доти, доки користувач не доскролить до них. Метод значно прискорює сайт та покращить його продуктивність. Для сайтів на WordPress можна використовувати таку плагін, як A3 Lazy Load. Технологія підходить не тільки для зображень, а й для відео та інших елементів.
- Деактивація непотрібних плагінів
На будь-який сайт можна встановити різні плагіни для збільшення його функціональності. Але надто велика кількість плагінів уповільнює ресурс через постійне надсилання запитів до бази даних. Тому слід відключити зайві плагіни, залишивши лише найважливіші. Якщо вам потрібні всі плагіни, використовуйте хостинг зі збільшеним обсягом виділених ресурсів.
- Кешування
Під час налаштування функції кешування раніше завантажені сторінки зберігаються у браузері. Тому при повторному відвідуванні інформація завантажується локально з кешу без необхідності відправки повторного запиту в базу даних, що дозволяє мінімізувати роботу сервера і значно збільшити швидкість завантаження.
- GZIP стиск
GZIP-стиск – технологія, що здійснює кешування сторінок безпосередньо на сервері. Дозволяє мінімізувати дані, що надсилаються користувачеві сервером, до 50-70%. Для GZIP стиснення можна використовувати спеціальні плагіни, редагування .htaccess, cPanel. GZIP метод кешування прискорює завантаження сторінок, але навантажує центральний сервер, тому підходить для хостингу з великим обсягом апаратних ресурсів.
- AMP сторінки в Google
Технологія Mobile First Indexing припускає, що при ранжируванні сайтів пріоритет отримують мобільні версії. Тому першочергову важливість має mobile seo, для якого швидкість завантаження сторінок є особливо важливою. Саме тому налаштування АМР сторінок, які пов’язують із основними, відіграє найважливішу роль.
- Використання CDN
CDN (мережі доставки контенту) спеціально створені для вирішення питань продуктивності та прискорення сайту. CDN-мережа об’єднує сервери зі спеціальним програмним забезпеченням, розташовані по всьому світу. Система кешує сайти та зберігає інформацію. При надсиланні запиту клієнт отримує відповідь від найближчого сервера, що розташований до нього. Це дозволяє значно знизити швидкість завантаження сторінок. Система оптимально підходить для компаній, орієнтованих на глобальну аудиторію.
- Перенесення відеоконтенту на зовнішні платформи
Відеоконтент – корисний інструмент реклами, що мотивує цільових відвідувачів. Але зберігання файлів на приватних серверах негативно позначається швидкості завантаження контенту. Якщо на серверах з обмеженою пропускною здатністю користувачі переглядають відео одночасно, ролик може гальмувати. Тому краще завантажувати та зберігати файли на сторонніх відеохостингах, наприклад, YouTube, а на сторінку вставляти просто посилання.
Вплив часу завантаження успіх проекту не викликає сумнівів. Навіть за умови створення привабливого дизайну та якісного контенту за низької швидкості не вдасться досягти поставлених цілей. Стандартні заходи щодо прискорення мають на увазі перетворення html-кодів, зменшення розміру картинок, налаштування кешу, впровадження турбо та АМР-сторінок, а також інші ефективні способи прискорення сайту. Також не варто забувати про надійний хостинг. Намагайтеся перевіряти швидкість завантаження сторінок регулярно. Це дозволить постійно підтримувати працездатність проекту та вчасно вживати заходів щодо прискорення.