Безкоштовні стратегії пошуку клієнтів в інтернеті

27 Березня, 2022
387

Основним завданням практично кожного зростаючого бізнесу є пошук нових клієнтів збільшення продажів. І на початку своєї діяльності, коли ще немає постійних клієнтів або коштів на оплату послуг рекламних компаній, найкращим рішенням розпочатиме пошук своїх клієнтів за допомогою безкоштовних методів. Вони менш ефективні в порівнянні з прямою рекламою, однак, виконавцю-початківцю підійдуть ідеально.

Перша перевага – нульові вкладення, крім часу. Друге – можливість вивчити ринок, навчитися вести продаж, вести діалог із клієнтом. Третє – потік клієнтів від безкоштовних способів пошуку такий, щоб виконавець міг оцінити свої сили і не брати зайвих замовлень, які фізично не зможе виконати.

“Говорячий” обліковий запис у соціальних мережах

Практично всі люди, які замовляють будь-які послуги на digital ринку, присутні у соціальних мережах. Вони переглядають тематичні спільноти, де збираються фахівці певного профілю, і перед замовленням вивчають особисту сторінку кандидата. Завдання – зробити так, щоб сторінка сподобалася потенційному замовнику.

Потрібно чітко окреслити сферу своєї діяльності. Якщо ви займаєтеся програмуванням під мобільні платформи, у статусі потрібно коротко розповісти про це. Потрібно враховувати, що текст статусу працює як пошуковий ключ. Потенційний замовник може знайти сторінку виконавця через внутрішній пошук соціальної мережі та, у разі не конкурентних запитів, через глобальну пошукову систему.

Крім статусу з коротким описом діяльності, буде зайвим вказати посилання на персональний сайт або сайт компанії. Фотографія в профілі має бути стриманою, більше схожою на бізнес-стиль, ніж на ранкове селфі.

Публікації на стіні чи в особистій групі мають відповідати тематиці. Текст у таких постах теж виступає в ролі пошукового ключа, але на додачу до нього варто додати тематичні хештеги – у Фейсбуці та Твіттері вони працюють краще за звичайний текст.

Розміщувати рекламні пости у тематичних групах необхідно з великою обережністю. Робити це можна виключно в активних групах, що модеруються, з реальними людьми через пункт “Запропонувати новину”. Досягти безкоштовної публікації можна лише в тому випадку, якщо оголошення буде цікавим для аудиторії групи саме по собі, без фінансового стимулювання адміністрації. Від масових постів у відкриті групи без модерації варто відмовитись. По-перше, конкурувати зі спамерами не вдасться, по-друге, це безглуздо. Такі групи проглядаються лише спамерами, реальні люди, зацікавлені тематикою, там не живуть.

Не зайвим буде підписатися на кілька пабліків, присвячених тематиці. Вони часто публікуються замовлення, куди можна відгукнутися просто побачивши пост у своєму фіді. Крім того, тематичні групи у блоці “Цікаві сторінки” роблять образ виконавця трохи професійнішим, показують його живу зацікавленість в області.

Правильно оформленого профілю та кількох публікацій, прямо пов’язаних із послугами, достатньо для створення привабливої ​​для замовників сторінки. Вона продаватиме послуги краще простого профілю без чіткого позиціонування.

Розміщення на дошці оголошень

Більш консервативні замовники, яким потрібна фізична присутність виконавця, віддають перевагу дошкам оголошень. Наприклад, Авітo або OLX. На них оголошення сортуються по містах та регіонах так, щоб замовник міг знайти потрібних професіоналів у своєму чи сусідньому місті.

Якщо місто невелике, конкуренція буде майже нульовою, так само як і кількість замовників. У великих містах доведеться боротися із конкурентами. Будь-яка людина з власного досвіду знає, що з безлічі фахівців та товарів вибирається той, який зміг підкупити обкладинкою та гарною упаковкою. Так і на дошках оголошень: виконавець повинен описати свої послуги таким чином, щоб у замовника виникло бажання йому зателефонувати. Оголошення має чимось відрізнятися від сотень таких самих. Чим саме – вибором самого виконавця. Оголошення можна зробити по-сучасному креативним, що кричить про переваги роботи з вами, або стриманим, без жодних емоцій. Єдиний універсальний блок, який має бути у будь-якому оголошенні будь-якого спеціаліста – посилання на виконані роботи та відгуки до них. В іншому оголошення залежить від фантазії його автора.

Тематичні каталоги виконавців

Один з різновидів дощок оголошень. Можна знайти каталог будь-яких спеціалістів на запит “каталог %професія%”. Наприклад, каталог фотографів:

Існує безліч сайтів-каталогів для різноманітних професій. Їхня перевага перед звичайними дошками оголошень в тому, що функціонал заточений під одну конкретно взяту професію. Якщо це каталог фотографів, то портфоліо та список послуг, типи зйомки, використовувану пост-обробку, можна побачити прямо на сайті, без переходу за зовнішніми посиланнями.

Принцип позиціонування тут такий самий, як на дошках оголошень. Єдиний нюанс – презентувати потрібно не поверхнево, а максимально конкретно, із заглибленням у тематику. До каталогів виконавців заходять замовники, які добре знаються на сфері. Їх важливо, як саме виконавець займається своєю роботою, які інструменти використовує, і якого стилю дотримується. Чим більше нюансів буде вказано, тим чіткіше позиціонування і тим вищий шанс, що серед їхньої різноманітності замовник знайде щось потрібне особисто йому.

Майданчики для обміну думками

Коли створено робочий профіль у соціальній мережі та розміщено кілька оголошень на дошках та каталогах, але замовників все ще мало, можна спробувати самостійно інтегруватися в їхнє середовище.

Виконавець повинен бути присутнім там, де збираються замовники. Щоб знайти такі спільноти та майданчики, потрібно добре вивчити свою цільову аудиторію, зрозуміти, яка категорія громадян найчастіше користується послугами. Наприклад, якщо мова про весільний фотограф, то замовників варто шукати на форумах про сімейне життя та моду. Там майже 100% аудиторії зацікавлені фотографією.

Просто взяти та опублікувати на такому майданчику свій рекламний пост не вдасться. Зазвичай адміністрація виступає за чистоту дискусій, а рекламу розміщує за гроші в окремий розділ. Виконавця-початківця це навряд чи влаштує.

Залучити замовників можна лише природним шляхом: заповнити свій профіль на форумі, вказати в ньому посилання на повноцінне оголошення з описом послуг та прикладами робіт, та почати брати участь у житті майданчика. Відповідати на запитання новачків, давати експертні поради, відгукуватися на прохання про допомогу – будь-якими способами та якнайактивніше заробляти собі репутацію, визнання аудиторії. На це йде час.

Маючи хорошу, чесно зароблену репутацію, не доведеться розміщувати рекламні пости на форумі. Замовники звертатимуться самі – все-таки їх тут цілий форум і більшість знає, хто добре розуміється на тематиці і не проти прийняти замовлення.

Щоб така тенденція зберігалася, потрібно постійно бути присутнім на майданчику і, бажано, залишати цінні пости на першій сторінці топіка – у такому випадку їх бачитиме кожна людина, яка відкрила топік, а якщо пост буде схвалений хоча б двома користувачами, його нереально звернути увагу . Важливий момент – цінність посту. Не потрібно флудити у темах, просто набираючи кількість повідомлень, інакше за вами закріпиться репутація любителя побалакати. Краще залишати рідкісні експертні пости, в яких докладно і з прикладами відповідатимуть на кимось запитання. Нехай такі пости будуть рідкісними, але їхня ефективність у формуванні репутації вища.

Бонусна програма для залучення замовників

Найсильнішим інструментом для вигідного позиціонування серед конкурентів є система бонусів для замовників. Бонус може бути будь-якого роду, і чим більше вигідних моментів буде зазначено в оголошенні, тим привабливіше воно буде для замовників.

Найпопулярніший бонус – якась відсоткова знижка для постійних клієнтів та бонуси за запрошення інших замовників. Така програма називається реферальною. Наприклад, можна оголосити серед старих клієнтів такий бонус: за кожного запрошеного замовника той, хто запросив, отримує 10% витрачених коштів.

Ймовірно, озвученими в оголошенні бонусами ніхто не користуватиметься. Але сам факт їхньої наявності помітно підвищує привабливість виконавця.

Біржі фрілансу

Цей інструмент позиціонується як найкраще рішення для самостійних виконавців, але також з успіхом може бути використане компанією для пошуку додаткових клієнтів у багатьох нішах IT сектора. Основними моментами тут є розкрученість облікового запису: чим більше позитивних відгуків ви маєте і чим вище ваше місце у пошуку сервісу за ключовими запитами, тим більша ймовірність отримати нового клієнта у свій бізнес. Бірж фрілансу досить багато, і чим у більшій кількості ви проявляєте активність, тим більше охоплення аудиторії у вас буде. Найпопулярнішими біржами для пошуку клієнтів є upwork. Також для швидшого старту ви можете купити собі вже прокачаний аккаун

24

Кількість фахівців, які будуть працювати з вами

5.0/5.0

Оцінка від наших клієнтів на Google відгуках

Ціна залежить від типу сайту та функціональності. Сайт візитівка коштує від 8000 гривень. Все залежить від того, які фахівці будуть задіяні в проект. Чи потрібна буде розробка логотипу для вашого бізнесу, розробка дизайну, сео просування і т.д. Для більш детальної консультації зв'яжіться з нашим менеджером за телефоном +38 (067) 737 0360 або у будь-якому зручному месенджері.

Все залежить від складності проекту та ваших побажань. Найчастіше, якщо йдеться про розробку візитки – це може тривати близько тижня. Інтернет-магазин може тривати до місяця. Для більш детальної консультації зв'яжіться з нашим менеджером за телефоном +38 (067) 737 0360 або у будь-якому зручному месенджері.

Так. Технічно ми гарантуємо річну підтримку безкоштовно. У це входить виправлення помилок, оновлення модулів, чищення від вірусів, а також дрібні завдання.

При розробці сайту ми спочатку налаштовуємо його під Google індексацію для подальшого просування. Тобто після здачі сайту він не буде просто висіти в інтернеті, але для цього є ряд рекомендацій від наших фахівців, які ми дамо по завершенню проекту. Для того, щоб замовити послугу просування сайту, зв'яжіться з нашим менеджером за телефоном +38 (067) 737 0360 або в будь-якому зручному месенджері.

Ми гарантуємо безкоштовне річне обслуговування сайту, а також безкоштовний домен та хостинг на цілий рік. А також ми офіційна веб студія і несемо відповідальність за все не тільки на словах, а й на документах.

Ми надаємо послуги по всій Україні. Ми вже співпрацюємо та надаємо послуги в таких містах як: Київ,Одеса Дніпро, Кіровоград, Нікополь, Полтава, Черкаси, Харків, Кременчук і тд. а також у дружніх країнах, такі як: Польща, Казахстан, Америка тощо.

Скільки може коштувати веб-сайт?

Скільки часу займає розробка сайту?

Чи буде подальша підтримка сайту?

Як далі просувати сайт?

Чому саме студія byShep?

В яких містах ви надаєте послуги?