Модернізація сайту: коли вона потрібна?

1 Грудня, 2022
128

Тих, хто займається постійним розвитком свого сайту, знайомити з поняттям “модернізація” не потрібно. Це технічні доробки, які здатні покращити web-ресурс, підвищити його конкурентоспроможність та розширити його можливість не тільки для власника, а й для користувача.
Модернізація – це редизайн? Ні. Це різні поняття, які не можна плутати. Обидві завдання виконуються регулярно і заради покращення web-ресурсу, але це не одне й те саме. При редизайні покращується лише інтерфейс, модернізація включає ширший перелік доробок технічного характеру, оновлення контенту та інтерфейсу.

Коли потрібно оновлюватись?

Покращувати сайт необхідно регулярно та постійно. Але трапляються випадки, коли веб-ресурс потрібно терміново доопрацьовувати або впроваджувати масштабні покращення. Для цього задіяні фахівці відразу з кількох сфер діяльності. Це і є модернізація, яку проводять у таких випадках:

 1. Ресурс застарів. Користувальницькі потреби змінилися, змінився алгоритм пошукових систем, конкуренти активно розвивають свої ресурси. Щоб у таких умовах ваш веб-проект не просто залишився на плаву, а збільшив свою ефективність, без модернізації не обійтись.
 2. Ребрендінг. Бізнес змінив свої пріоритети, позиціонування, обзавівся новими цінностями та оновив корпоративний стиль. Спочатку ребрендингу повинен піддатися сайт компанії, має змінитися його іміджева частина: дизайн, контент, можливо, навіть структура та функції.
 3. Істотно розширився асортимент товарів та сервісів. Це найпоширеніша причина модернізації корпоративних ресурсів та онлайн-магазинів, у яких змінюється продуктова лінійка. У цьому випадку може виникнути потреба змінити структуру сайту та додати користувачам нові інструменти.
 4. Компанія вийшла новий ринок. Коли змінюється цільова аудиторія або до неї додаються нові категорії, може знадобитися оновлення сайту, щоб він відповідав новим вимогам.

Модернізувати сайт потрібно ще до того, як він явно застаріє, інакше є висока ймовірність втратити більшу частину цільової аудиторії. Щоб цього не сталося, необхідно регулярно проводити аудит ресурсу, який допоможе знайти слабкі місця та швидко їх усунути. Модернізація дизайну сайту надає можливість залучити нових відвідувачів.

Modern site

Що входить до модернізації сайту?

Щоб модернізувати сайт необхідно провести багато робіт. Перерахуємо основні:

 1. Розширити функціонал. Можливості сайту повинні постійно розширюватись, щоб він приносив користь цільовій аудиторії. Потрібно додавати новий інструментарій, поєднувати його з різними сервісами та видаляти застарілий функціонал, що уповільнює роботу веб-ресурсу.
 2. Змінювати дизайн чи частково доопрацьовувати інтерфейс. «Обличчя» сайту має відповідати новим вимогам, які пред’являє ринок. Редизайн у середньому має проводитися кожні 5 років. Це дозволить покращити юзабіліті ресурсу та зробити його візуально привабливішим. Ці зміни можуть вноситися регулярно як частина комплексного оновлення.
 3. Переїхати на іншу CMS або оновити її. Від CMS залежить комфортність адміністрування та набір основних можливостей ресурсу. Для розширення інструментарію та забезпечення додаткових можливостей може знадобитися зміна двигуна з наступними доробками.
 4. Розширити структуру ресурсу. Така робота проводиться зазвичай при розширенні каталогу інтернет-магазину або при зміні основних завдань, які має виконувати веб-ресурс. Також це допомагає зробити навігацію зручнішою для користувача.
 5. Оновити контент. Якщо контент не відповідає вимогам користувачів або не відповідає покладеним на нього завданням (продаж, конвертація, привернення уваги, інформування тощо), його потрібно замінити. Через застаріле наповнення падає ефективність будь-яких каналів просування та сайту загалом.
 6. Провести внутрішню пошукову оптимізацію. Для збільшення обсягу пошукового трафіку потрібно виявити недоробки, що знижують позиції ресурсу, та усунути їх.

Вся діяльність, спрямована на підвищення ефективності веб-сайту, є модернізацією.

Як доопрацьовується ресурс?

Модернізація проводиться за однією з таких схем:

 1. Власник ресурсу сам створює перелік завдань та віддає їх фахівцям. Така схема істотно заощаджує час, але доступна лише тим, хто володіє повною інформацією про ефективність роботи свого ресурсу і знає, які поліпшення йому необхідні. Модернізація сайту самостійно, руками власника – велика рідкість. Найчастіше доводиться звертатися до програмістів.
 2. Власник ресурсу звертається до фахівця, який сам визначає його вузькі місця, точки зростання та доопрацьовує його. За такого підходу аналітиками проводиться комплексне вивчення ефективності сайту, результати надаються його власнику, і лише після цього починається спільне з ним формування списку завдань.

Як визначити, що потрібно модернізувати сайт?

Найголовнішим фактором, який змушує власників сайту зрозуміти, що його слід оновити, є погіршення ефективності. Але не варто дожитися настільки критичних сигналів, адже є й інші ознаки того, що ваш сайт застарів:

 • Доопрацювання не проводилося вже понад 3-5 років;
 • Знижуються поведінкові чинники;
 • У конкурентів сайт більш функціональний;
 • Ресурс не здатний впоратися з покладеними на нього завданнями.

Вартість послуг з модернізації ресурсу залежить від обсягу та складності необхідних робіт. Чим сильніше застарів сайт, тим більше доробок він вимагає, і швидше падає його прибутковість. Тому найкраще проводити регулярний комплексний аудит ресурсу та своєчасно його покращувати. У такому разі витрати на модернізацію будуть мінімальними, а за рахунок стабільної прибутковості ще й окупними.

24

Кількість фахівців, які будуть працювати з вами

5.0/5.0

Оцінка від наших клієнтів на Google відгуках

Ціна залежить від типу сайту та функціональності. Сайт візитівка коштує від 8000 гривень. Все залежить від того, які фахівці будуть задіяні в проект. Чи потрібна буде розробка логотипу для вашого бізнесу, розробка дизайну, сео просування і т.д. Для більш детальної консультації зв'яжіться з нашим менеджером за телефоном +38 (067) 737 0360 або у будь-якому зручному месенджері.

Все залежить від складності проекту та ваших побажань. Найчастіше, якщо йдеться про розробку візитки – це може тривати близько тижня. Інтернет-магазин може тривати до місяця. Для більш детальної консультації зв'яжіться з нашим менеджером за телефоном +38 (067) 737 0360 або у будь-якому зручному месенджері.

Так. Технічно ми гарантуємо річну підтримку безкоштовно. У це входить виправлення помилок, оновлення модулів, чищення від вірусів, а також дрібні завдання.

При розробці сайту ми спочатку налаштовуємо його під Google індексацію для подальшого просування. Тобто після здачі сайту він не буде просто висіти в інтернеті, але для цього є ряд рекомендацій від наших фахівців, які ми дамо по завершенню проекту. Для того, щоб замовити послугу просування сайту, зв'яжіться з нашим менеджером за телефоном +38 (067) 737 0360 або в будь-якому зручному месенджері.

Ми гарантуємо безкоштовне річне обслуговування сайту, а також безкоштовний домен та хостинг на цілий рік. А також ми офіційна веб студія і несемо відповідальність за все не тільки на словах, а й на документах.

Ми надаємо послуги по всій Україні. Ми вже співпрацюємо та надаємо послуги в таких містах як: Київ,Одеса Дніпро, Кіровоград, Нікополь, Полтава, Черкаси, Харків, Кременчук і тд. а також у дружніх країнах, такі як: Польща, Казахстан, Америка тощо.

Скільки може коштувати веб-сайт?

Скільки часу займає розробка сайту?

Чи буде подальша підтримка сайту?

Як далі просувати сайт?

Чому саме студія byShep?

В яких містах ви надаєте послуги?