Сайти на Java: плюси та мінуси

1 Грудня, 2022
144

Слово Java знайоме всім, навіть тим, хто захоплюється високими технологіями. Справді, Java вважається однією з перших мов програмування, яку почали використовувати у 1995 році. Швидко ставши популярною, вже протягом 25 років платформа не втрачає свої лідируючі позиції, поступаючись тільки Python і Go.

Особливості мови програмування Java

Java орієнтований на об’єкти, що характеризується строгою типізацією. Це універсальна програмна платформа, за допомогою якої розробляють настільні та мережеві, а також мобільні програми. Її використовують для сайтів уряду, наукових проектів, технологій Apache Storm, Hadoop. Програми Android також працюють на Java. Вказуючи, що пишуть Java, обов’язково слід згадати комп’ютерні ігри, десктопний софт, масштабні бізнес-проекти.

Незважаючи на розвиток обчислювальних технологій та появу гідних конкурентів, програмування на Java продовжується. Такий попит обумовлений тим, що платформа була створена ще до моменту масової появи смартфонів. Тому її використовували при програмуванні перших мобільних пристроїв та запуску перших додатків у 2000-х роках.

Java розробили програмісти Sun Microsystems, які намагалися вигадати покращену версію С++. Мала вийти незалежна від певної платформи система, з автоматичним керуванням пам’яттю, з якою було б зручно працювати новачкам. В результаті була створена повністю оновлена ​​мова програмування, що отримала назву Java, яка сьогодні перейшла від Sun Microsystems до Oracle.
Творці своєї мети досягли: платформу використовують завжди та скрізь. Програмісти, що створюють софт та сайти на Java, отримують корисні інструменти:

 • До набору JDK увійшов класичний блокнот, що дозволяє робити записи, здійснювати запуск та компілювання кодів.
 • JRE, що є системою поширення ПЗ з автономним апаратом Java, класичною бібліотекою та сервісами настроювання.
 • Інтегроване середовище IDE для запуску, редагування, збирання програмних кодів із передачею в модулі.

Плюси та мінуси програмування на Java

Позитивні сторони та недоліки є у всіх мов програмування. З їх урахуванням фахівці вибирають потрібну мову для реалізації певних завдань. Java більше не є єдиним вибором для Android та стандартним вибором для веб-програмування, але не втрачає своїх позицій.

Поговоримо про плюси і мінуси випробуваної роками платформи з оригінальним фірмовим знаком, що є чашкою з ароматною кавою. До речі, назва, як і сам логотип, походить від відомого сорту кавового напою.

Мова програмування Java популярна завдяки кільком важливим перевагам:

 • Java – високорівнева мова, тому її легко використовувати для читання, а також для написання та обслуговування. Синтаксис схожий на С++, але значно простіше, тому Java чудово підійде тим, хто тільки навчається та налаштований на досягнення швидких результатів.
 • Програмування на Java відповідає стандартам, що висуваються до корпоративних обчислювальних систем. Завдяки безлічі бібліотек розробники можуть реалізувати широкий функціонал, необхідний для організації.
 • Об’єктно-орієнтована платформа дає змогу позначити типи даних, їх структурні особливості та функціонал, що до них застосовується. Керуючи структурами даних, можна створити зв’язок між об’єктами. ООП дає можливість використовувати об’єкти для інших програм повторно, не показує дані, яких не покладено доступу для запобігання помилок, грамотно структурує програми, полегшуючи процес удосконалення застарілих кодів.
 • Функції Java усувають основні вразливості. Завдяки наявності Security Manager з політикою безпеки, що дозволяє налаштувати правила доступу до баз, вдається уникнути вразливостей.
 • Незалежність від платформ дозволяє писати код один раз, потім застосовуючи його скрізь. Java має крос-платформні можливості, що дозволяють компілювати байт-коди, щоб запустити додаток на будь-якій іншій платформі, що працює з JWM.
 • Підтримує розподілене програмування, що забезпечує комфортну роботу у віддаленому режимі на кількох комп’ютерах для підвищення продуктивності та ефективної роботи працівників.
 • Функція автоматичного керування пам’яттю сприяє ефективній роботі процесора, продуктивність якого не зменшується під впливом софту для очищення пам’яті.
 • Платформа підтримує багатопоточність. При одночасному запуску потоків вони використовують однакові області пам’яті. Між потоками, функціонування яких залежить один від одного, можна оперативно перемикатися, що особливо важливо у анімаційних додатках.

При безлічі плюсів мова програмування Java має деякі мінуси:

 • Низька швидкість та продуктивність, якщо порівнювати з С і С+++, викликана компіляцією та абстракцією віртуальної машини. До інших проблем, що уповільнюють швидкість, можна віднести софт, що очищає пам’ять, який займає понад 20% продуктивності процесора та негативно впливає на загальну продуктивність. Неправильні налаштування кешування часто призводять до навантаження пам’яті. При взаємному блокуванні потоків також виникають помилки, пов’язані з нестачею пам’яті. Але ці збої можна вирішити шляхом грамотного планування.
 • Плата за комерційне користування. Організації, які використовують Java Standard Edition 8, під час отримання оновлень та усунення помилок з 2019 року повинні вносити оплату.
 • Не передбачено нативний дизайн. Щоб розробляти софт з нативним дизайном, на Android передбачений інструмент Android Studio. Але для розробки інтерфейсу користувача на ПК необхідний інструментарій відсутній, тому розуміючи, у чому недоліки Java слід згадати невідповідності інтерфейсів.
 • Складні коди Багатослівні коди спрощують вивчення мови. Але довгі та складні пропозиції часто викликають труднощі під час читання та перегляду кодів.

Приклади сайтів на Java

Про переваги та недоліки сайтів на Java можна говорити дуже довго, але згідно зі статистикою використання фреймворків і мов на серверній частині, платформа входить в першу п’ятірку. Найчастіше на платформі створюються портали великих корпорацій та високонавантажені сайти. Користуючись більшістю, ми навіть не підозрюємо, що вони створені саме на Java.
Java вибирають завдяки високій надійності, стабільності, жорстким стандартам та специфікаціям. Нижче представимо найвідоміші сайти на Java:

 • Один з найпопулярніших у світі інтернет-магазинів Amazon стане найкращим прикладом
 • Сервер відомого інтернет-аукціону Ebay є другим добрим прикладом сайтів на Java
 • Серверна частина РЖД використовує Java
 • Ще одним підтвердженням серйозності платформи є сайт Пентагону.
 • Платіжна система PayPal побудована на Java
 • На платформі розроблено сайт популярного інтернет-магазину Media Markt

Java довгі роки залишається однією з найбільш використовуваних платформ і точно не втратить своїх позицій найближчим часом. Зручна платформа чудово підходить для початківців. Її використовує понад 9 млн. чоловік на 3 млрд. пристроїв. Навіть незважаючи на невеликі мінуси, завдяки високій надійності, гнучкості, можливості управління пам’яттю в автоматичному режимі та іншим вищепереліченим перевагам ще не скоро буде розроблена мова програмування, схожа на Java, яка займе його місце.

24

Кількість фахівців, які будуть працювати з вами

5.0/5.0

Оцінка від наших клієнтів на Google відгуках

Ціна залежить від типу сайту та функціональності. Сайт візитівка коштує від 8000 гривень. Все залежить від того, які фахівці будуть задіяні в проект. Чи потрібна буде розробка логотипу для вашого бізнесу, розробка дизайну, сео просування і т.д. Для більш детальної консультації зв'яжіться з нашим менеджером за телефоном +38 (067) 737 0360 або у будь-якому зручному месенджері.

Все залежить від складності проекту та ваших побажань. Найчастіше, якщо йдеться про розробку візитки – це може тривати близько тижня. Інтернет-магазин може тривати до місяця. Для більш детальної консультації зв'яжіться з нашим менеджером за телефоном +38 (067) 737 0360 або у будь-якому зручному месенджері.

Так. Технічно ми гарантуємо річну підтримку безкоштовно. У це входить виправлення помилок, оновлення модулів, чищення від вірусів, а також дрібні завдання.

При розробці сайту ми спочатку налаштовуємо його під Google індексацію для подальшого просування. Тобто після здачі сайту він не буде просто висіти в інтернеті, але для цього є ряд рекомендацій від наших фахівців, які ми дамо по завершенню проекту. Для того, щоб замовити послугу просування сайту, зв'яжіться з нашим менеджером за телефоном +38 (067) 737 0360 або в будь-якому зручному месенджері.

Ми гарантуємо безкоштовне річне обслуговування сайту, а також безкоштовний домен та хостинг на цілий рік. А також ми офіційна веб студія і несемо відповідальність за все не тільки на словах, а й на документах.

Ми надаємо послуги по всій Україні. Ми вже співпрацюємо та надаємо послуги в таких містах як: Київ,Одеса Дніпро, Кіровоград, Нікополь, Полтава, Черкаси, Харків, Кременчук і тд. а також у дружніх країнах, такі як: Польща, Казахстан, Америка тощо.

Скільки може коштувати веб-сайт?

Скільки часу займає розробка сайту?

Чи буде подальша підтримка сайту?

Як далі просувати сайт?

Чому саме студія byShep?

В яких містах ви надаєте послуги?