Що вибрати: самописний сайт чи CMS?

27 Березня, 2022
353

Одні студії пропонують сайти на власноруч написаній CMS (Content Management System — система управління вмістом сайту, або просто «адмінка»), інші використовують уже готові рішення, які вносять необхідні замовнику зміни. Зазвичай перші намагаються голосно заявити, що це їхня власна розробка, яка не має аналогів. Але чи це так добре? Для аналізу узагальним вимоги до 95% сайтів (корпоративні, візитки, інформаційні, інтернет-магазини). Відкинемо 5%, що залишилися, такі як портали, соціальні мережі, інтернет-банкінг та інші, тут вже потрібен зовсім інший підхід.

Розглянемо спочатку переваги та недоліки студійних CMS.

Переваги:

 • Солідно, свій власний продукт.
 • Зазвичай у таких системах немає нічого зайвого. Тільки те, що потрібно конкретному сайту.

Недоліки:

 • Прив’язка замовника до конкретної студії. У чужому коді програмісти розбираються неохоче і за дуже великі гроші, тому доопрацювання та переробки у сторонніх розробників заберуть чимало сил та фінансів. — Незручність для адміністратора сайту (але далеко не завжди). Студійні системи зазвичай розробляються 1-3 людьми, без залучення спеціалістів з юзабіліті, без масштабного тестування.
 • Доробка сайту може коштувати дорого навіть у студії, яка розробляла CMS. Бо немає готових модулів, і все доводиться писати з нуля.
 • Немає документації на код.
 • Немає різноманітності готового дизайну.

Тепер перейдемо до популярних систем із відкритим кодом.

Переваги:

 • Вартість і терміни розробки зазвичай менші, оскільки є безліч готових модулів. Залишається тільки приклеїти та добре обробити напилком.
 • Замовник може спокійно змінювати розробників. Багато програмістів у роботі використовують ці ЦМС, і почуваються в коді — як риба у воді.
 • Велике ком’юніті, що допомагає розвивати систему. Постійно з’являються нові модулі (як безкоштовні, так і платні) та оновлення.
 • Наявність документації.
 • Безліч тем оформлення (шаблонів), які готові до встановлення.

Недоліки:

 • Буває багато зайвого в адмінці, що ніколи не використовується.
 • Деяким замовникам важливо потрібен сайт на самописному движку.

Тож яку систему вибрати, якщо потрібен сайт? Потрібно виходити і завдання, її специфіки, коштів та часу на реалізацію. Якщо ви робите стартап з незвичайним функціоналом, то краще писати спочатку свій код. Якщо це сайт-візитка, каталог або інтернет-магазин — краще взяти за основу готове рішення. Це заощадить час і кошти як у майбутньому, і під час розробки.

24

Кількість фахівців, які будуть працювати з вами

5.0/5.0

Оцінка від наших клієнтів на Google відгуках

Ціна залежить від типу сайту та функціональності. Сайт візитівка коштує від 8000 гривень. Все залежить від того, які фахівці будуть задіяні в проект. Чи потрібна буде розробка логотипу для вашого бізнесу, розробка дизайну, сео просування і т.д. Для більш детальної консультації зв'яжіться з нашим менеджером за телефоном +38 (067) 737 0360 або у будь-якому зручному месенджері.

Все залежить від складності проекту та ваших побажань. Найчастіше, якщо йдеться про розробку візитки – це може тривати близько тижня. Інтернет-магазин може тривати до місяця. Для більш детальної консультації зв'яжіться з нашим менеджером за телефоном +38 (067) 737 0360 або у будь-якому зручному месенджері.

Так. Технічно ми гарантуємо річну підтримку безкоштовно. У це входить виправлення помилок, оновлення модулів, чищення від вірусів, а також дрібні завдання.

При розробці сайту ми спочатку налаштовуємо його під Google індексацію для подальшого просування. Тобто після здачі сайту він не буде просто висіти в інтернеті, але для цього є ряд рекомендацій від наших фахівців, які ми дамо по завершенню проекту. Для того, щоб замовити послугу просування сайту, зв'яжіться з нашим менеджером за телефоном +38 (067) 737 0360 або в будь-якому зручному месенджері.

Ми гарантуємо безкоштовне річне обслуговування сайту, а також безкоштовний домен та хостинг на цілий рік. А також ми офіційна веб студія і несемо відповідальність за все не тільки на словах, а й на документах.

Ми надаємо послуги по всій Україні. Ми вже співпрацюємо та надаємо послуги в таких містах як: Київ,Одеса Дніпро, Кіровоград, Нікополь, Полтава, Черкаси, Харків, Кременчук і тд. а також у дружніх країнах, такі як: Польща, Казахстан, Америка тощо.

Скільки може коштувати веб-сайт?

Скільки часу займає розробка сайту?

Чи буде подальша підтримка сайту?

Як далі просувати сайт?

Чому саме студія byShep?

В яких містах ви надаєте послуги?