Малокорисний контент, надлишок реклами та іншої непотрібної інформації. Саме за цими ознаками вдається визначити погані сайти. Якісний веб-ресурс, у свою чергу, відрізняється такими критеріями:
- наявність унікального, інформативного та корисного контенту. Сайт повинен вирішувати проблеми користувачів, давати відповіді на питання, що цікавлять користувачів, надати товари та послуги;
- зручна функціональна частина ресурсу, а також відсутність в інтерфейсі утруднюючих перегляд різних елементів спаму – реклами, що спливає, банерів і т.д.;
- логічний текст, який містить у собі пошукового спаму, перенасиченого ключовими словами.
Якщо сайт має всі перераховані вище ознаки, він має високу пошукову цінність, і поряд з цим, хороші позиції в пошуковій видачі.
Санкції за шкідливий контент, спам та перенасиченість рекламою
У випадку, коли пошуковому алгоритму вдасться знайти на ресурсі хоча б одне з вищезазначених порушень, сайт повністю або його сторінки окремо, буде виключено з пошуку.
Як зрозуміти, що сайт потрапив під фільтрацію?
Якщо так сталося, у пункті «Безпека та порушення» з’явиться повідомлення про порушення правил просування.
Як визначити, які саме є порушення та що потрібно зробити, щоб їх усунути?
На жаль, дізнатися які конкретно сторінки чи елементи інтерфейсу потрапили під фільтр, через панель вебмайстра не вдасться. Найкраще звернутися за допомогою до фахівців, які швидко виявлять спам, рекламу, малокорисний контент. Коли всі вади будуть усунені, необхідно зберегти всі зміни, натиснувши «Я все виправив». У середньому обмеження знімаються протягом місяця. Бувають також ситуації, коли позначки про наявність проблеми зникають, а сама сторінка не відображається в пошуковій видачі. Це означає, що веб-сайт більше не під фільтром, але тимчасово його відображення не відновилося і потрібно почекати ще якийсь час.