SЕО чи Контекст? Що краще?
Одні радять контекстну рекламу, бо не мають відбою дзвінків від нових клієнтів. Інші кажуть, що вона взагалі не працює і рекомендують SЕО. Хто ж має рацію?
Незважаючи на те, що деякі не побачать різниці, це різні інструменти. Спільного в них джерело трафіку (пошукова система).
Контекстна реклама дозволяє швидко потрапити на першу сторінку пошукової видачі (у більшості випадків протягом доби), гнучка в налаштуванні, «маневрена». Закінчився товар на складі – відключили рекламу за цією позицією; Необхідно розпродати новинку – пустимо більшу частину бюджету на відповідні оголошення.
Це офіційний вид реклами від пошукових систем, наприклад, Google. Оплата провадиться тільки за кліки (досконалі переходи на сайт) + комісія агенції (якщо є). Ранжування за наявності конкуренції проводиться на основі якості оголошення та готовності рекламодавця платити за відвідувача. Чим ціна кліка та якість оголошення вища — тим вище воно знаходиться у видачі щодо конкурентів.
SЕО – це заробіток вебмайстра, пошукові системи не отримують ні копійки. Тому і вставляють ціпки в колеса SЕОшникам. Плюс наявності сайту в органічній видачі у тому, що за переходи не потрібно платити. Щоправда, бюджет виведення у топ може перекрити усі вигоди. Тут треба робити аналіз: що принесе більше користі, які цілі переслідуються, який бюджет. Бувають тематики, за якими не можна запустити контекстну рекламу (наприклад: тютюнові вироби, пневматичну та вогнепальну зброю). Зважаючи на те, що висновок у топ – процес відносно довгий (зазвичай 3-4 місяці), потрібно ретельно підготуватися: зважити всі за і проти, провести аудит сайту, скласти семантичне ядро. Зате при грамотному підході ви отримаєте трафік у рази дешевше, ніж за допомогою контекстної реклами.
Висновок: Обидва шляхи хороші. Ідеальний варіант – поєднувати ці 2 способи. Але всі зусилля будуть марними, якщо сайт має нульову конверсію. Тобто будуть відвідувачі, але нічого не куплять. Як підвищити конверсію – це вже тема окремої статті.