В Україні зросли ціни на хостинг та реєстрацію доменів
За останній час оренда хостингу та серверів піднялась в ціні майже на 10-40% тільки за серпень, а з настанням вересня підвищиться і вартість популярних українських доменів. Такий ріст зумовлений ростом курсу валют. Вже декілька найбільших провайдерів України оголосили про подорожчання послуг на 25%.
Cityhost.ua – провайдер, який підняв ціни з 15.08.2022 року і паралельно розширив характеристики тарифних планів за рахунок збільшення кількості дискового простору.
Hosting Ukraine планує підвищити вартість хостингу на 40% з 1 вересня 2022 року, а також, анонсувала ріст ціни на оренду віртуальних та фізичних серверів. Не омине здорожчання і реєстрацію продовження імен доменів, що підніметься на 20-40%.
Freehost.UA – відомий в Україні хостинг-провайдер, запровадив підйом цін з 16.08.2022 на 25-40%. Зміни можна було побачити в віртуальному хостингу та серверах. Про збільшення вартості доменів компанія ще не повідомляла.
Згідно з заявою керівника компанії «Хостмайстер», з 01.09.2022 року буде зростання цін на реєстрацію та подовження дії доменів на 40%. Зміни відбудуться безпосередньо в таких доменних зонах, як: ua, com.ua, if.ua, kyiv.ua, poltava.ua, pl.ua, uz.ua.
Першочергово, подібна ситуація із різким зростанням цін спричинена ростом курсу долара чи євро. Так сталося через те, що більшість складових роботи хостинг-провайдерів та реєстрації доменів пов’язані з іноземною валютою.
Фактори, що впливають на собівартість послуг:
- Обладнання. Для здійснення оренди серверів, хостингів та їх адміністрування потрібно мати спеціальне технічне обладнання. В Україні його не виготовляють, тож закупівлі проводять закордоном. Комплектуючі для ремонту також продукуються в інших країнах.
- Дата-центри. У провайдерів, зазвичай, не має власних приміщень для встановлення та зберігання техніки, тож, єдине рішення – розмістити їх в українських та закордонних дата-центрах. Для цього потрібно забезпечити постійний нагляд та технічне обслуговування, підключення до електрики, інтернет каналів та кондиціонування. Більшість таких центрів знаходяться в Європі, то ж і ціни європейські в іноземній валюті.
- ПЗ та сервіси. Сюди відносяться операційні системи, панелі керування, СЕО-платформи та ін. Більшість з них виготовляються закордоном, тому й ціни теж встановлюються там.
Як бачимо, провайдери вимушені піти на такий крок та підняти вартість послуг, що дозволить їм підтримувати технічну базу та надавати якісний рівень послуг своїм клієнтам. Після підняття ціни середня вартість тарифу на хостинг буде складати близько 1000 грн на рік, а його обслуговування – 500 гривень.