Як вибрати SEO компанію чи оптимізатора
При виборі SEO – компанії, SEO -оптимізатора або підрядника по інтернет-рекламі всі клієнти проходять шлях із кількох кроків. У цій статті хотілося б звернути увагу замовників на деякі тонкощі під час вибору підрядника з просування сайту.
1. Прийняття рішення
На самому початку шляху мається на увазі, що у вас є сайт і ви вже вирішили його розвивати і просувати. Ну чи точно вирішили спробувати його рекламувати та отримати від цього вигоду, прибуток. Ваше рішення має бути остаточним, а дії хоч трохи сплановані заздалегідь. Добре, коли ви заздалегідь готуєтеся до цього і погано, якщо ви сумніваєтеся, боїтеся і починаєте рекламуватися, коли сезон продажів вже йде повним ходом. Тому приймайте рішення заздалегідь і плануйте звернення до фахівців з реклами хоча б за 2-3 місяці, а краще за 4-6 місяців до початку сезону продажів.
2. Сума грошей
У Вас обов’язково вже має бути визначений бюджет, причому краще не чітко, а в межах від і до. Ви повинні бути готові платити ці гроші вже завтра і продовжувати платити їх щомісяця протягом приблизно півроку. Погано, коли клієнт проводить переговори, не маючи грошей на просування. Часто може виникнути ситуація, коли власник сайту, маючи невелику суму грошей, якої вистачить на 2-3 місяці оплати за договором, вирішує вкласти її в рекламу і сподівається, що за 2-3 місяці сайт почне приносити прибуток, телефон менеджерів не буде замовкати. Насправді таке буває рідко. Ефект від просування може бути помітний набагато пізніше і окупитись пізніше, ніж через півроку. Будьте готові виділяти гроші стабільно, постійно на тривалий період навіть не маючи спочатку вау-ефект від реклами.
3. Постановка цілі
Без конкретної мети вам буде важче працювати з підрядниками. Мета – це ваша рушійна сила, яка триматиме вас на правильному шляху. Тому необхідно чітко поставити мету, яку ви хочете досягти у результаті вкладення грошей у рекламу. Чи хотіли б ви отримати більше відвідувань сайту, звернень або продажів або підняти позиції запитів. І скільки саме більше? Ставте конкретні цілі, типу такого: “витрачаю стільки грошей, хочу, щоб відвідуваність сайту зросла в 10 разів і кількість продажів – в 10 разів за термін 6 місяців”. Це буде гарна ціль.
4. Первинний аналіз конкурентів
Ви, напевно, знаєте своїх конкурентів і були у них на сайті. Намагайтеся знайти інформацію про те, хто їх просуває? Як вони працюють? Скільки їх? Як довго їх просувають? Намагайтеся отримати конкретні дані та цифри. Можливо, спробуйте хоча б поверхово зрозуміти їхню стратегію розвитку.
5. Ключові слова
Визначте ключові слова, які максимально описують вашу діяльність. Уявіть себе дома покупця, як ви самі шукали свою продукцію чи послугу? Не варто забагато заморочуватися, достатньо скласти список з 10-20 фраз про вашу діяльність.
6. Запити комерційних пропозицій
Надішліть ваші вхідні дані до різних компаній, які надають послугу SEO. Ви можете надсилати як з мінімумом інформації (просто показавши сайт і чекати, що вам запропонують), так і з максимумом інформації (сайт, запити, бюджет, термін, вашу мету тощо). Іноді ми стикаємося з такою позицією клієнта, що він не хоче озвучувати свій допустимий на просування бюджету, тобто. каже приблизно так: “Запропонуйте мені самі ціну своєї роботи”. Такий підхід має місце. Але запевняємо вас, якщо ви вже поставили собі певні рамки бюджету, то краще відразу оголошуйте їх, це скоротить час переговорів і дозволить виставити максимально ефективну пропозицію спеціально для вас.
7. Після надсилання запитів, ви почали отримувати відповіді
Швидше за все компанії відповідатимуть досить швидко і на вашу пошту насипатиметься багато пропозицій. Це добре, буде з чого вибирати. Виберіть 2-3 найбільш підходящі варіанти за ціною та гарантіями. Не робіть поки що акцент на щось одне, це ще не кінець вибору. Звертайте увагу в комерційних пропозиціях на схему робіт, саме які роботи будуть проведені на вашому сайті і якими посиланнями просуватимуть ваш ресурс. Це важливий момент, т.к. робота з неякісними посиланнями може «загнати» ваш сайт під фільтр, і тоді буде дуже важко щось зробити.
8. Запросіть договір
Отже, ви обрали 2-3 варіанти, які вам підходять. Тепер потрібно запитати у компанії договір і дуже уважно проаналізувати його. Пам’ятайте, ви можете пропонувати та навіть наполягати на зміні якихось пунктів, які вам не сподобаються. Краще прописуйте все до дрібниць. Таким чином, ви більше мотивуєте сеошників до відповідальної роботи над вашим проектом. Коли вам дадуть договір всі ці компанії (2-3), тоді і відсійте їх до тієї самої єдиної, з якою вам буде найприємніше працювати, хто найшвидше відповідає на ваші запитання і чия схема роботи та рівень оплати вам найбільше підійшли.
9. Якщо компанія надає гарантії виведення сайту у ТОП-5
Про будь-які гарантії в SEO можна говорити лише тоді, коли компанія (яка надаватиме вам послуги SEO) особисто знайома із творцями Google Ларрі Пейджем та Сергієм Бріном.
Але як ви самі розумієте, це щось із галузі фантастики.
Крім того, з ТОП-10 ваш сайт можуть витіснити більш бюджетні конкуренти.
Тому якщо компанія гарантує 100% просунути ваш сайт у ТОП-5 – можете сміливо закривати їхню пропозицію.
Є думка, що офіс компанії може говорити про якість. У випадку SEO компаній це другорядний показник. Не варто оцінювати якість компанії з офісу. S EO компанію швидше простіше оцінити за кількістю співробітників, остерігайтеся компаній у яких у штаті не більше 3-х SEO – фахівців і так само не слід думати, що якщо в компанії працює більше 30 SEO -фахівців, то це мега-професіонал. Хоча у всіх випадках є винятки.
Звертайте увагу на ці 10 пунктів і ви, напевно, налагодите роботу з просування вашого сайту максимально ефективно. А також читати наш блог.